Kredyty gotówkowe – jakie formalności?

06 03 20 - 09:30

Przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego każda osoba powinna się odpowiednio przygotować. Jest to szczególnie ważne, podczas naszego pierwszego spotkania się z tematem pożyczek gotówkowych. Formalności związanych z zaciągnięciem kredytu, jest w obecnych czasach niewiele. Często wystarczy nasz dowód osobisty oraz informacje, które posiadamy w głowie. Dodatkowo jeżeli posiadamy konto w banku komercyjnym, to ten bank, zazwyczaj posiada już wszystkie informacje na nasz temat. Dlatego o wiele łatwiej jest nam uzyskać kredyt w banku, w którym mamy już konto. Do większych kredytów gotówkowych potrzebne są: dowód osobisty, zaświadczenie o dochodach i ewentualnie akt małżeństwa. Pozostałe informacje bank lub parabank już zazwyczaj posiada. Dlatego zaciągnięcie kredytu gotówkowego jest w naszym kraju bardzo proste. Jeżeli nie widniejemy w rejestrze dłużników i nie mamy zbyt dużych zobowiązań kredytowych w innych bankach, w takim przypadku nie powinniśmy mieć problemów z uzyskaniem kredytu.

Jak wygląda samo zaciągniecie kredytu ? Musimy mieć dowód osobisty oraz ewentualnie zaświadczenie o dochodach. Następnie pracownik banku oferuje nam kredyt na daną kwotę i okres spłaty. Jeżeli oferta nam odpowiada i ją akceptujemy, to dochodzi do podpisania umowy. W przeciągu mniej niż jednej godziny, kredyt może nam zostać wypłacony w gotówce. Przykładowo dla osoby zarabiającej 3000 zł miesięcznie na rękę, kredyt bez zbędnych formalności to zazwyczaj 60 000 zł. Te pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel. Może to być zakup nowego komputera, dużego telewizora, nowej lodówki lub na remont mieszkania. Te pieniądze możemy również przeznaczyć na przyjemności takie jak wakacje pod palmami, nowy samochód albo markowe ciuchy i perfumy. Dowolność wydatkowania pieniędzy powoduje, że kredyty gotówkowe są w Polsce i na całym świecie bardzo popularne.

Podsumowując warto pamiętać, aby nie przesadzać z ilością oraz wielkością naszych kredytów gotówkowych. Przez przypadek można wpaść w spiralę kredytową. Powyższa sytuacja ma miejsce, kiedy zaciągamy kredyty na spłatę wcześniejszych zobowiązań w innych bankach lub parabankach. Na szczęście obecnie w telewizji oraz internecie słyszy się coraz mniej o takich sytuacjach. Ludzie mają większą świadomość oraz wiedzę na temat pożyczek bankowych. Dodatkowo istniej opcja wykupu ubezpieczenia do naszego kredytu – w razie utraty przez nas źródła dochodu. Nie jest to droga opcja, dlatego korzysta z niej bardzo dużo osób. Warto też pamiętać, aby kredyty gotówkowe zaciągać w dużych oraz znanych firmach, przez co unikniemy późniejszych problemów z podnoszeniem przez firmę pożyczkową oprocentowania (bez uzasadnienia). Podczas zaciągania i spłacania kredytu, warto kierować się zasadą złotego środka. Dzięki temu będziemy mieli przyjemne wspomnienia związane z nasza pożyczką oraz bankiem, w którym zaciągnęliśmy kredyt gotówkowy.