Dodatkowe produkty bankowe

12 03 18 - 13:51

Wiele banków przyznając nam kredyt gotówkowy oferuje również inne produkty bankowe z których czasami warto jest skorzystać. Do tego najpopularniejszego należy oczywiście ubezpieczenie kredytu. Ubezpieczenie sprawi, że nie będziemy musieli martwić się o spłatę kredytu w przypadku śmierci czy też ciężkiej choroby bądź utraty pracy. Jeżeli chodzi jednak o chorobę ich lisa jest ściśle określona i nie wszystkie mogą być objęte ubezpieczenie. Największą zaletą wykupowanego w ten sposób ubezpieczenia jest to że wszystkie formalności załatwia za nas bank, a dodatkowo może również obniżyć koszty kredytu. Należy jednak sprawdzić która wersja będzie dla nas korzystniejsza ta z ubezpieczeniem czy też nie. W przypadku kredytów na większą kwotę lub na dłuższy okres wiele banków może uznać ubezpieczenie za obowiązkowe. Musimy sprawdzić również to czy bank nie będzie wymagał od nas również zaciągnięcia konta. Jeżeli rachunek jest bezpłatny to warto przyjąć tę ofertę. Jeżeli jednak bank naliczy opłaty za prowadzenie konta bankowego należy przeanalizować ile dodatkowo będziemy musieli zapłacić za jego utrzymanie licząc oczywiście cały okres kredytowania. Powinniśmy również być świadomi swoich praw i kiedy już wybierzemy konkretną ofertę banku nie zapomnijmy o tym, aby sprawdzić to co oferuje nam bank z tym co jest zapisane w umowie. Pytajmy o wszystkie nie jasne dla nas zapisy ponieważ tylko wtedy uchronimy się od problemów w przyszłości. Warto wiedzieć również o tym, że w ciągu czternastu dni możemy bez żadnych konsekwencji odstąpić od umowy, a szczegóły takich ofert znajdziesz na ulicafinansowa.pl/kredyty-gotowkowe.

Weryfikacja zdolności kredytowej

Składając wniosek o przyznanie nam kredytu poza wypełnieniem wniosku musimy spełnić również szereg innych wymogów jakie postawi przed nami bank. Najważniejsze to oczywiście prawidłowe wypełnienie wniosku i dostarczenie wszystkich niezbędnych dokumentów. Pamiętajmy, że coraz więcej banków daje nam możliwość składania wniosku online. Dopiero wówczas bank przystąpi do sprawdzania naszej zdolności kredytowej. Jeżeli planujemy zaciągnąć kredyt na większą kwotę powinniśmy odpowiednio wcześniej podjąć działania które mogłyby poprawić naszą zdolność kredytową. Najprostszym i najpewniejszym sposobem jest podniesienie dochodów jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Na szczęście jest wiele innych sposobów które mogą przyczynić się do tego, że bank spojrzy na nas bardziej łaskawym wzrokiem. Pamiętajmy o tym, że jednym z pierwszych kroków jakie poczyni bank będzie sprawdzenie czy nie figurujemy w Biurze Informacji Kredytowej czyli instytucji gromadzącej informacje o wszystkich dłużnikach. Warto wykazać w banku również naszą historię kredytową. Dla banku bardzo cenną informacją będzie to, że poprzednio zaciągane kredyty są spłacone i co najważniejsze były regulowane w terminie. Wówczas szanse na otrzymanie kredytu są znacznie wyższe. Każdy bank analizuje również stałe wydatki gospodarstwa domowego czyli rachunki, zakupy, paliwo. Dopiero po przeanalizowaniu wszystkich dokumentów i określeniu zdolności kredytowej, bank ostatecznie przystępuje do podjęcia decyzji o udzieleniu nam kredytu oraz jego wysokości.

Jeżeli kredyt otrzymamy, to wszystko jest w porządku i możemy się cieszyć. Jeżeli jednak nie otrzyma się kredytu, wówczas warto sprawdzić oferte w innym banku. Brak zgody na kredyt w jednym banku, nie oznacza w żadnym wyadku, iż nie otrzymamy go w banku konkurencyjnych. Jednoczesnie coś co stanowiło problem dla jednego banku, dla drugiego może stanowić zaletę.