Pożyczka na remont

18 04 17 - 09:38 Użyte znaczniki: , , , ,

Chcesz zrobić remont mieszkania, ale nie masz na to środków? Możesz wziąć pożyczkę gotówkową. Jaka jest najbardziej opłacalna? O tym dowiesz się z tego artykułu.

Pierwszy remont mieszkania

Może się wydawać, że jedynym krokiem do uzyskania pieniędzy na remont jest kredyt gotówkowy, jednak nie do końca tak jest. Dużo osób decyduje się na kredyt hipoteczny. Jednak do końca nie można być przekonanym, że nic się nie stanie po drodze i kredyt hipoteczny zostanie w całości spłacony. Banki zwykle się na to godzą, więc dla nich to jest wystarczające zabezpieczenie. Jednak to nie jest takie proste – trzeba przeprowadzić wycenę mieszkania. Pieniądze z kredytu mogą być wykorzystane tylko na remont. Przyglądając się temu bliżej można dokonywać wszelkich modernizacji jeśli chodzi o mieszkanie, ale nie można kupować nowych mebli. Mogło by się wydawać, że to dość śmieszne kryterium, ale niestety tak jest rozpisane w umowie. W ten sposób są ograniczone wydatki na mieszkanie.

Zamiast kredytu hipotecznego lepiej wziąć kredyt na mieszkanie. Tutaj na pierwszy rzut oka nie można się doszukać żadnych „kruczków”, które nadawałyby jakiekolwiek ograniczenia. Na razie mamy do wyboru dwa kredyty związane z pożyczką na remont, ale planowane jest także wdrążenie nowego rodzaju kredytu. Dużym atutem miałoby być oprocentowanie, które nie zmieniałoby się aż przed 10 lat. Taka informacja z pewnością ucieszyłaby klientów, którzy zaciągają kredyty na okres 20 lat. To aż połowa czasu kredytowego bez zmiennego oprocentowania. Warto podkreślić, że stałe oprocentowanie ważne do tej pory było tylko na kredyty na krótki czasu. Niskie stopy procentowe niestety nie są wieczne i z pewnością tak będzie jeszcze przez pewien czas. Taką ofertą wykazała część banków. Warto także wiedzieć, że przy stałym oprocentowaniu rata jest wyższa. 

Jak się przedstawia okres oczekiwania na kredyt hipoteczny? Deklaruje się, że bank ma na to koło 21 dni. Prócz wyceny mieszkania trzeba także zgromadzić wszystkie dokumenty. Kiedy bank podejmie decyzje dzwoni do klienta i przedstawia mu werdykt. Czasami zdarzają się wypadki, że proces trwa znacznie dłużej niż trzy tygodnie. Braki w dokumentacji sprawią, że niestety formalności mogą się przedłużyć. Przy komplecie dostarczonych dokumentów decyzja może zapaść nawet po dwóch tygodniach od złożenia wniosku. Na razie nie zapowiada się, żeby to miało się zmienić w najbliższym czasie. Jednak można poczuć pewien nacisk. Ustawa ma wejść w życie na początku wakacji 2017 roku. 

Po wcześniejszej spłacie kredytu można liczyć na zwrot kosztów. W ten sposób można zaoszczędzić nie tylko na odsetkach, ale także odciążenie długów. Część banków zrezygnowała z możliwości zwracania prowizji tylko po roku trwania umowy. Jak widać istnieje naprawdę wiele możliwości zaciągania kredytu na remont, ale właśnie kredyt hipoteczny wydaje się najbardziej rozsądną opcją. W życiu różnie się układa i zaciąganie kredytu hipotecznego z małżonką nie do końca się opłaca. Kiedy małżeństwo skończy się rozwodem po rozstaniu pozostanie jeden, wielki niesmak, czyli kredyt hipoteczny. Wbrew pozorom długi nie łączą ludzi, ale tylko ich dzielą.