Chce kupić nowy dom, aktualny jeszcze się nie sprzedał – co zrobić?

10 02 17 - 09:28 Użyte znaczniki: , , ,

Czy postanowiłeś przenieść się do innego kraju? Jeśli tak, to bez wątpienia jesteś zaniepokojony sprzedażą aktualnego domu tak, aby można było kupić nowy, prawda? Oczywiście, większość ludzi jest w takiej sytuacji, że nikt nie chce płacić za dwa kredyty hipoteczne w tym samym czasie, ale czasami sprzedaż obecnego domu i zakup nowego, nie zawsze pokrywa się dokładnie w czasie. To jest miejsce, gdzie pożyczki mostowe hipoteczne mogą wchodzić w grę.

Taki stan kredytów hipotecznych to pożyczki krótkoterminowe, które są zaprojektowane, aby umożliwić Ci dostać się do nowego domu, zanim obecny zostanie sprzedany komuś innemu, nawet jeśli Twój obecny dom nie został jeszcze sprzedany. Mostowe pożyczki w ramach hipoteki mogą być wykorzystane jako zaliczka na zakup nowego wymarzonego domu. W ten sposób nie ma potrzeby czekać na to aż obecny dom się sprzedaży w celu uzyskania pieniędzy na zakup swojego nowego domu.

Ogólnie rzecz biorąc, kredyty te nie wymagają płatności w czasie pierwszych sześciu miesięcy. Po sześciu miesiącach, jeśli twój stary dom jest jeszcze na rynku, trzeba będzie rozpocząć dokonywanie płatności. Czasami te płatności to tylko odsetki, jeśli ktoś już wie że nie jest zainteresowany budowaniem kapitału własnego w tym domu. Próbujesz go sprzedać, a nie używać jako domu lub inwestycję!

Kiedy dom zostanie sprzedany, kredytu pomostowy przechodzi w stan bardziej tradycyjnego finansowania domu swoich marzeń. Pożyczki pomostowe mogą być szczególnie użyteczne dla ludzi, którzy naprawdę chcą lub muszą się przeprowadzić, nawet jeśli nie są w stanie sprzedać swojego starego domu na ten moment. Przykładami takich sytuacji jest konieczność przeprowadzenia się w celu aby być bliżej niewydolnemu krewnego, który potrzebuje pomocy lub przeprowadzka z powodu przeniesienia miejsca pracy. Oczywiście, czasami po prostu pragnie się kupić dom, który ci się zamarzył, zanim ktoś inny dostanie go w pierwszej kolejności.

Choć pożyczka tego rodzaju może być właśnie dla Ciebie i może pasować do Twoich obecnych warunków, istnieją pewne konkretne wady kredytów pomostowych kredytów hipotecznych z którymi koniecznie trzeba się zapoznać oczywiście jeszcze przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy.