Ubezpieczenie kredytu

22 09 16 - 11:53 Użyte znaczniki: , , , , ,

Ubezpieczenie kredytu to często przewijający się temat w ofertach kredytów bankowych. Oczywiście decyzja o tym, czy takie ubezpieczenie dodatkowo wykupić, czy też je sobie darować z reguły należy do nas. Jest to jednak związane z tym, że banki chcą się w jakiś sposób dodatkowo zabezpieczyć, na wypadek jakichś nieprzewidzianych okoliczności podczas spłaty kredytu przez klienta. Takie ubezpieczenia mają wiele plusów, ale także sporo minusów, także warto zagłębić się w ten temat, a tego nie pożałujemy, gdy zdecydujemy się na kredyt gotówkowy warto wtedy zjarzeć tutaj.

Plusy ubezpieczenia kredytu

Ubezpieczenie kredytu wiążę się ze sporymi plusami, w grę wchodzi tutaj przede wszystkim bezpieczeństwo klienta w razie utraty zdrowia, czy też pracy. Bank nie będzie wtedy okazywał braku miłosierdzia, tylko da nam czas na wyjście na prostą, dzięki czemu raty kredytu będą mogły zostać przesunięte o jakiś czas. Oferty kredytowe są w dzisiejszych czasach bardzo dokładnie opisane przez bankierów i na ich podstawie można się w szybkim tempie dowiedzieć, jakie będą warunki takich przesunięć, gdy zajdzie już taka konieczność. Jest to na pewno duży plus, że gdy stracimy pracę nie będziemy musieli martwić się od razu o kredyt gotówkowy i o to, czy damy radę go spłacić. Bank da nam czas na znalezienie nowego zatrudnienia, a z naszym kredytem nie stanie się absolutnie nic złego. Dużym plusem takich rozwiązań jest też to, że wiele ofert kredytowych nie mówi o tym, że takie ubezpieczenie kredytu jest konieczne, z reguły jest ono dobrowolne, a więc ostateczna decyzja należy do nas. To my decydujemy, czy wolimy mieć kredyt taki jaki zaciągnęliśmy, czy też wyższą jego kwotę spłaty, ale z dodatkowym zabezpieczeniem na nieprzewidziane okoliczności życiowe. Oferując takie ubezpieczenie oferty kredytowe regulują także możliwość niższego oprocentowania kredytu, czy też mniejszej prowizji za udzielenie kredytu, także warto dokładnie zapoznać się z taką ofertą.

Minusy ubezpieczenia kredytu

Do największych minusów ubezpieczenia kredytu gotówkowego należy na pewno to, że podniesie nam się całkowity koszt kredytu, ale w przypadku wcześniejszej jego spłaty część ubezpieczenia jest nam zwracana, o czym należy bezwzględnie pamiętać. Dla niektórych kredyt gotówkowy ma zostać spłacony w takiej wysokości jakiej jest zaciągany, a więc nie interesuje ich ubezpieczenie kredytu, gdyż wtedy koszt się podniesie, a nie każdy jest na to przygotowany finansowo. Oferty kredytowe są jednak współcześnie tak przygotowane, aby dać bezpieczeństwo zarówno klientowi, jak i bankowi, a więc w przypadku gdy nie zdecydujemy się na takie ubezpieczenie, możliwe będzie to, iż bank doradzi nam znalezienie żyrantów, którzy podżyrują nam kredyt. Jest to wtedy zastępstwo dodatkowego zabezpieczenia kredytu, zamiast jego ubezpieczenia, a to dla banku niezwykle istotna kwestia. Widać, że takie ubezpieczenie ma w sobie wiele zalet i wad, także warto zastanowić się, która opcja będzie dla nas najlepsza przed zaciągnięciem kredytu.