Rzeczywista kwota kredytu do spłacenia, czyli jakie są dodatkowe koszta

01 12 15 - 10:26

W przypadku kredytów gotówkowych można pożyczyć kilkaset złotych a nawet kilkadziesiąt tysięcy. Każdy klient banku wie, że nie zwraca się w tym przypadku pożyczonej kwoty, ale suma zostanie zwiększona o dodatkowe koszta związane z użyczeniem przez bank nam pieniędzy. Można to określić jako odwrotność lokaty, kiedy to bank klientom wypłaca odsetki za pożyczenie bankowi pieniędzy.

Przed wzięciem kredytu nawet na małą sumę należy się zastanowić, jakie mogą być opłaty i dodatkowe koszta, aby wiedzieć, ile tak naprawdę wyniesie każda rata i ile będzie w ostateczności środków do spłacenia. Należy zwracać uwagę na oprocentowanie rzeczywiste, które uwzględnia wszystkie dodatkowe koszta, a nie nominalne, ponieważ przedstawia nawet mniej niż połowę kosztów. Sprawdź kalkulator kredytowy gotówkowy i zobacz w jakim banku najlepiej ubiegać się o pożyczkę.

 
Read More

W lokacie chodzi o zysk

06 11 15 - 11:35


Lokata terminowa należy do jednych z najpopularniejszych produktów bankowych, a także jednych z najpopularniejszych sposobów inwestowania. Nie powinno to dziwić, ponieważ założyć może ja prawie każdy, zaś inwestycje dają może niewielki, ale za to bardzo pewny i bezpieczny zysk. Mało tego, lokata nie wymaga specjalnej znajomości zasad inwestowania, ponieważ tym zajmuje się już sam bank. My w zasadzie musimy wiedzieć tylko, gdzie pieniądze ulokować najkorzystniej. Warto wiec śledzić aktualne rankingi lokat, dostępne bez problemu w sieci, gdzie można poszczególne oferty porównać pod różnym kątem. Pozwala to również na wstępne wybranie najlepszych ofert. Trzeba jednak mieć trochę rozeznania, czym się kierować przy wyborze i jakie znaczenie mają poszczególne parametry.

 
Read More

Kalkulator kredytowy

19 10 15 - 08:25


Pojęcie kalkulatora kredytowego znane jest dość powszechnie. Wiele banków czy firm zajmujących się udzielaniem pożyczek gotówkowych zamieszcza tego typu aplikacje na swojej stronie internetowej, umożliwiając potencjalnemu klientowi rozeznanie w ofercie i przeprowadzenie symulacji kredytowej. Dzięki temu w krótkim czasie osoba zainteresowana kredytem gotówkowym jest w stanie wybrać najkorzystniejszą propozycję. Na tej stronie ulicafinansowa.pl - kalkulator kredytowy - pomoże Ci on wybrać najlepszą ofertę.

 
Read More