Pożyczka na remont

18 04 17 - 09:38

Chcesz zrobić remont mieszkania, ale nie masz na to środków? Możesz wziąć pożyczkę gotówkową. Jaka jest najbardziej opłacalna? O tym dowiesz się z tego artykułu.

Pierwszy remont mieszkania

Może się wydawać, że jedynym krokiem do uzyskania pieniędzy na remont jest kredyt gotówkowy, jednak nie do końca tak jest. Dużo osób decyduje się na kredyt hipoteczny. Jednak do końca nie można być przekonanym, że nic się nie stanie po drodze i kredyt hipoteczny zostanie w całości spłacony. Banki zwykle się na to godzą, więc dla nich to jest wystarczające zabezpieczenie. Jednak to nie jest takie proste – trzeba przeprowadzić wycenę mieszkania. Pieniądze z kredytu mogą być wykorzystane tylko na remont. Przyglądając się temu bliżej można dokonywać wszelkich modernizacji jeśli chodzi o mieszkanie, ale nie można kupować nowych mebli. Mogło by się wydawać, że to dość śmieszne kryterium, ale niestety tak jest rozpisane w umowie. W ten sposób są ograniczone wydatki na mieszkanie.

 
Read More

Limit kredytowy na rachunku

13 03 17 - 10:13

Limit kredytowy to najpopularniejszy z kredytów gotówkowych. Polega on na udzieleniu przez bank pewnego limitu ujemnego na rachunku bankowym swojego klienta. Jest to jeden z najdroższych dostępnych kredytów dlatego warto rozważyć wcześniej inne opcje oferowane na rynku przez różne banki.

Czym charakteryzuje się limit kredytowy w rachunku bieżącym?

Po pierwsze głównym warunkiem jaki trzeba spełnić aby dostać taki kredyt jest posiadanie rachunku w danym banku przez dłuższy okres. Banki są w stanie analizować historię operacji na swoich rachunkach dzięki czemu łatwiej mają ustalić zdolność kredytową swojego klienta. Przeważnie okres przez jaki trzeba posiadać rachunek w danym banku sięga około pół roku. Dodatkowo aby otrzymać taki limit trzeba mieć stały dochód w postaci pracy na etat lub emerytury lub renty.

 
Read More

Chce kupić nowy dom, aktualny jeszcze się nie sprzedał – co zrobić?

10 02 17 - 09:28

Czy postanowiłeś przenieść się do innego kraju? Jeśli tak, to bez wątpienia jesteś zaniepokojony sprzedażą aktualnego domu tak, aby można było kupić nowy, prawda? Oczywiście, większość ludzi jest w takiej sytuacji, że nikt nie chce płacić za dwa kredyty hipoteczne w tym samym czasie, ale czasami sprzedaż obecnego domu i zakup nowego, nie zawsze pokrywa się dokładnie w czasie. To jest miejsce, gdzie pożyczki mostowe hipoteczne mogą wchodzić w grę.

 
Read More