Dodatkowe pieniądze z kredytu gotówkowego.

18 12 15 - 09:09

Kredyt gotówkowy to dziś jeden z najpopularniejszych sposobów na to by pozyskać dodatkowe pieniądze, jeżeli brakuje nam trochę pieniędzy, albo czasem i więcej a nie tylko trochę to wówczas sięgamy po kredyt gotówkowy i jest to dobre rozwiązanie. Dawniej były problemy z uzyskaniem dodatkowych pieniędzy, zazwyczaj prosiło się sąsiada o pomoc lub kogoś z rodziny. Ale to też nie było takie proste, ponieważ po jakimś czasie mogło się okazać, że według osoby, która pożyczała nam pieniądze, ustalenie, co do spłaty owych pieniędzy były inne. Często taka osoba później zmieniała zdanie i oczekiwała większego zwrotu niż to było początkowo ustalone, lub inaczej, często także taka osoba mogła od nas żądać byśmy owe pieniądze zwrócili szybciej niż to także było ustalone na początku. Widzimy, zatem, że z tym pożyczaniem pieniędzy, z tym zaciąganiem kredytów u sąsiadów czy rodziny bywało różnie i nadal bywa, jeżeli ktoś się na takie pożyczanie decyduje. Oczywiście nie można demonizować wszystkich przypadków, nie mniej jednak te negatywne zdarzały się często, niestety zbyt często. Dla dobra nas wszystkich, z czasem stały się coraz to bardziej popularne właśnie kredyty gotówkowe. Oczywiście początkowo zaufanie względem owych kredytów, czy samych banków było dość niskie, działo się tak, ponieważ częste przesądy i negatywne przeżycia wypaczały prawdziwy obraz kredytów gotówkowych i tego, czym tak naprawdę są banki. Z czasem to uległo zmianie, powoli, bo powoli, ale systematycznie i ciągle. Można powiedzieć, że wszystko zaczęło się od pojedynczego źdźbła trawy, czyli od pojedynczych osób, które zaciągały kredyt gotówkowy w bankach, po pewnym czasie okazywało się, że są z niego bardzo zadowolone, i są zadowolone ze współpracy z bankami. Wówczas inne osoby zauważyły, że kredyty gotówkowe są dla ludzi, są dla nich i w ten sposób kredyty gotówkowe rozpowszechniły się i zyskały zaufanie społeczne, zaufanie wśród Polaków.

 
Read More

Rzeczywista kwota kredytu do spłacenia, czyli jakie są dodatkowe koszta

01 12 15 - 10:26

W przypadku kredytów gotówkowych można pożyczyć kilkaset złotych a nawet kilkadziesiąt tysięcy. Każdy klient banku wie, że nie zwraca się w tym przypadku pożyczonej kwoty, ale suma zostanie zwiększona o dodatkowe koszta związane z użyczeniem przez bank nam pieniędzy. Można to określić jako odwrotność lokaty, kiedy to bank klientom wypłaca odsetki za pożyczenie bankowi pieniędzy.

Przed wzięciem kredytu nawet na małą sumę należy się zastanowić, jakie mogą być opłaty i dodatkowe koszta, aby wiedzieć, ile tak naprawdę wyniesie każda rata i ile będzie w ostateczności środków do spłacenia. Należy zwracać uwagę na oprocentowanie rzeczywiste, które uwzględnia wszystkie dodatkowe koszta, a nie nominalne, ponieważ przedstawia nawet mniej niż połowę kosztów. Sprawdź kalkulator kredytowy gotówkowy i zobacz w jakim banku najlepiej ubiegać się o pożyczkę.

 
Read More